Home · Blog · Raport Firmy Szkoleniowe

Katarzyna Rzepa – szkolenia dla firm

Nowe wpisy
Raport Firmy Szkoleniowe

Od czasu transformacji gospodarczej niezwykłym wzięciem cieszą się treningi menedżerskie – możemy wywnioskować z bloga Treningi HR. Wiadomo, że kadra kierownicza o wysokich kwalifikacjach to podstawa interesu. Korporacje regularnie przygotowują warsztaty z kierowania projektami, z asertywności, z motywowania zespołu albo z managementu.

Treningi takie dzielą się na otwarte i zamknięte. Te ostatnie opracowywane są na zamówienie określonych firm. Uczestniczą w nich tylko menedżerowie tych spółek. Szkolenia otwarte, jak wynika to z nazwy, przeznaczone są dla osób interesujących się daną tematyką. Niestety, uczestnicy szkoleń otwartych muszą najczęściej uiścić opłatę za nie własnym sumptem. Rzecz jasna, zaangażowanie kapitałowe we własne kwalifikacje to właściwe dbanie o przyszłość.

Prowadzeniem szkoleń biznesowych parają się zazwyczaj doświadczeni trenerzy. Większość z nich jest znawcą w wybranym zagadnieniu, np. w zarządzaniu, w motywacji, asertywności itd. Trenerzy muszą posiadać nie tylko rozległą i kompleksową erudycję, ale ponadto stosowne cechy charakteru. Ważne jest, żeby posiadaną wiedzę w stosowny sposób aplikować uczącym się. Mile widziana jest na dodatek wiedza z komunikacji werbalnej i niewerbalnej, profesjonalizm przygotowywania pokazów oraz podtrzymywania relacji międzyludzkich.

Procedura kursów biznesowych jest niejednokrotnie porównywalna. Wykorzystuje się transmisje multimedialne, omawianie przykładów z rzeczywistości, ćwiczenia w grupach i testy. Zdarza się, że zaplanowane są również dodatkowe porady po uczestniczeniu w warsztatach. Im bardziej skomplikowana problematyka, tym dłuższe zajęcia, zaplanowane nawet na trzy dni.

Rynek kursów biznesowych rośnie dynamicznie i wydaje się, że ta dobra passa nie odwróci się w perspektywie kilku najbliższych lat. Coraz popularniejsze są również imprezy integracyjne powiązane z szkoleniami. Ich dużą zaletą jest nie tylko okazja przekazania wiedzy, ale także konsolidacja osób pracujących w tej samej firmie.

02.10.2014. 10:36